Finansowanie AS

Finansowanie AS

Szanowni Państwo!

Finansowanie naszej inicjatywy społecznej jest całkowicie przerzyste. Co kwartał (od 1 stycznia 2024 r.) umieszczamy nie tylko rejestr wpłat ale też rejest wydatków, tak aby potencjalni donatorzy wiedzieli na co ich pieniądze idą. Podobnie będziemy zamieszczać rejestr umów, aby wszyscy wiedzieli gdzie, po co i z kim zawieramy umowy.

Do tej pory finansowanie naszej partii szło w 100% z darowizn i składek naszych członków i stąd nie zamieszczaliśmy na naszej stronie rejestrów. Teraz gdy będziemy chcieli stać się znaczącą partią ogólnopolską uruchamiamy powyższe procedury aby nasze finanse były powszechnie znane. 

Finansowanie naszej partii odbywać się może zgodnie z prawem, z dwóch źródeł - ze składek członkowskich oraz z darowizn sympatyków. Składki wynoszą 10 zł. miesieczniecznie. Brak wpłaty składki w ciągu roku może być przyczyną usunięcia z partii, podobnie jak stałe zaległości w ich płaceniu.

W tym miejscu chciałbym złożyć ogromny apel do bardziej zamożnych sympatyków naszej partii, szczególnie do przedsiębiorców. Abyśmy mogli sprawnie funkcjonować oraz realizować nasze ambitne cele, nie są nam potrzebne duże jednorazowe wpłaty (choć te również przyjmiemy), ale przede wszystkim stałe co miesięczne wpłaty rzędu 500-2000 zł. Przy 50-60 takich przedsiębiorcach, którzy by mogli się indywidualnie podjąć takich zobowiązań, mogli byśmy w miarę stabilnie funkcjonować. Przy 200-300 takich donatorach moglibyśmy odkładać poważne kwoty na kompanię wyborczą. 

Jak już wspomniałem przeźroczystość naszych finansów będzie priorytetem władz Alternatywy Społecznej. Zatem nie będzie możliwości aby darowizny były wydawane w sposób niegospodarny (np. na pensje Zarządu)

Prezes Alternatywy Społecznej

Krzysztof Przybylak

Jaka jest Twoja reakcja?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow