Kim jesteśmy?

Kim jesteśmy?

Alternatywa Społeczna jest inicjatywą grupy przedsiębiorców reprezentujących małe i średnie firmy, którzy dostrzegają iż obecny układ polityczny jest nie tylko nie przystający do nadchodzących czasów ale przede wszystkim szkodliwy dla Polski. Zaś żadna partia nie reprezentuje interesów polskiego kapitału, szczególnie małych i średnich firm. Obecna klasa polityczna zamiast rozwiązywania fundamentalnych problemów naszego kraju (służba zdrowia, szkolnictwo wyższe, nowe technologie. Itp. itd.), klasa polityczna zajęta jest walką o polityczne synekury i powyborcze „konfitury” dla swoich członków. Ważne funkcje społeczne pełnią osoby z kompletnym brakiem wiedzy na temat zagadnień którymi mają się zajmować. Minister Obrony Narodowej który nigdy nie był w wojsku, Minister Aktywów Państwowych który nigdy nie pracował w żadnym przedsiębiorstwie, Minister Cyfryzacji który nigdy nie pracował branży IT to standardy naszej klasy politycznej. Musimy to zmienić.

Chcemy aby nasza Polska była krajem najnowocześniejszych technologii na Świecie, opratej na wiedzy, doświadczeniu i umiejętnościach ludzi którzy ją tworzą. A jednocześnie ma to być Polska równości i sprawiedliwości społecznej która daje wszystkim swoim obywatelom równą szansę startu zawodowego, bez względu na miejsce zamieszkania, płeć, wyznanie czy pochodzenie społeczne czy narodowe. Chcemy aby Polska była, jak napisał jeden z think-tanków - Najlepszym Miejscem na Świecie! Musimy, dla naszych dzieci i wnuków stworzyć wspaniałą Polskę, z której nie będą one ani chciały, ani musiały wyjeżdżać, a z której będą one dumnę. Ta Polska musi być nowoczesna i instytucjonalna a nie, jak obecnie, quasi feudalna i partyjna!

Kogo poszukujemy?

Jeśli uważasz że obecna klasa polityczna oparta jest na nepotyzmie, układach oraz grupach interesu (nie zawsze polskich) a swoją działalność skupia na wzajemnym okładaniu się inwektywami, nie na bronienu interesów swoich obywateli i chcesz to zmienić – to jesteś tą osobą, którą poszukujemy. Dołącz od nas! Szczególnie do działania zapraszamy:

—  Właścicieli małych i średnich firm,

—  Osoby indywidualne z doświadczeniem managerskim,

—  Niezależnych ekspertów,

—  Osoby publiczne posiadające autorytet apartyjny,

—  Innych osób posiadających wiedzę przydatną w organizacji Alternatywy Społecznej.

Zapraszamy też wszystkich innych do współpracy, nie tylko przedsiębiorców ale też zwykłych ludzi, którzy chcą zmieniać nasz kraj!

listopad 2023

Jaka jest Twoja reakcja?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow